Jaunųjų matematikų konkursas Šiauliuose

Vasario 25 dieną Alytaus miesto gimnazijų I–IV klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos 51-osiose Jaunųjų matematikų varžybose, kurios vyko Šiauliuose. Alytaus miesto matematikų komandą sudarė 11 mokinių: 8 mokiniai atstovavo Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijai, Jotvingių gimnazijai – 2 mokinės, šv. Benedikto gimnazijai – 1 mokinys.  Mokiniai konkurso metu sprendė užduotis, kurias rengė VU Šiaulių akademijos dėstytojai. Mokytojams vyko seminaras „Matematikos bendroji programa: iššūkiai ir galimybės“, kurį vedė Nacionalinės švietimo agentūros Ugdymo turinio rengimo skyriaus metodininkė dr. Audronė Rimkevičienė.

Išvykos metu mokiniai ne tik išbandė savo jėgas, spręsdami matematikos uždavinius, bet ir apžiūrėjo Centų kambarį, kurį įrengti panaudota 157 tūkst. 130 monetų, jų bendra vertė – 3463 litai, 69 centai. Taip pat apžiūrėjo didžiausią Lietuvos knygą „Aukuras Salduvei“, kuri skirta Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. 

Mokiniai ir juos mokantys mokytojai su nekantrumu laukia konkurso rezultatų, kurie paaiškės per 10 darbo dienų nuo konkurso vykdymo dienos.  

Ieva Norkienė, vyresnioji matematikos mokytoja