Prancūzų kalba – tai galimybė

Kovo 20 dieną visas pasaulis, kalbantis prancūziškai, švenčia Tarptautinę Frankofonijos dieną. Frankofonija – tai tarptautinė organizacija, vienijanti šalis ir regionus, kurių nacionalinė kalba yra prancūzų arba kur ši kalba yra paplitusi. Organizacijos tikslas – stiprinti taiką, demokratiją ir solidarumą frankofonijos erdvėje. Tarptautinė Frankofonijos organizacija vienija 88 valstybes nares (54 valstybės narės, 27 narės stebėtojos, tarp jų ir Lietuva, ir 7 asocijuotos narės). Šios valstybės reprezentuoja trečdalį Jungtinių Tautų valstybių narių, joms priklauso virš 900 mln. gyventojų, iš kurių net 300 mln. yra prancūzakalbiai.

Lietuvoje visas kovo mėnuo yra skirtas įvairiems frankofoniškiems renginiams. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje visą savaitę jautėsi prancūziška dvasia, įkvėpta puikių mokinių darbų, bei nuostabių prancūziškų dainų, skambėjusių pertraukų metu.

Mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos, kūrė Frankofonijai skirtus plakatus, kovo 21 d. aktų salėje surengė šventę, skirtą tarptautinei Frankofonijos dienai paminėti. Dvi grupės mokinių kovo 22 d. dalyvavo respublikiniame prancūzų kalbos reklamų konkurse „Lions de Cannes à la Dzūkija“, kuris vyko Alytaus Dzūkijos mokykloje.

Sveikiname II e klasės komandą „Les indomptables“, laimėjusią I vietą!

„Les indomptables“: Ugnius Bartkevičius, Benita Eimutytė, Augustas Kravčenko, Novilė Rasimavičiūtė, Salvijus Rasimavičius ir Augustė Ukrinaitė.

Loreta Kašėtienė, prancūzų kalbos mokytoja metodininkė