Gimnazistai statė makaronų tiltus

Paskutinį balandžio mėnesio penktadienį dvi Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos trečių klasių vaikinų komandos, lydimos fizikos mokytojos Linos Gailienės, dalyvavo Alytaus Šv. Benedikto gimnazijoje vykusiame Vilnius TECH organizuotame XV nacionaliniame mokinių čempionate ,,Makaronų tiltai 2023“.

Čia vaikinai galėjo įgyti ne tik tiltų inžinieriui reikalingų elementarių teorinių žinių apie tempimo ir gniuždymo deformacijas, bet ir patys praktiškai išbandė tilto inžinieriaus darbą konstruodami tiltą iš makaronų ir plastilino. Pradžioje tilto konstravimas daugeliui dalyvių gal ir atrodė didelio galvos skausmo nekeliantis ir lengvas darbelis, tačiau negailestingai tiksint duotos valandos paskutinėms minutėms įtampa jautėsi net ore.

Kai kurie dalyviai svarstė, kad nevirtus makaronus lengviau suvalgyti, nei iš jų pastatyti tiltą. Vis dėlto makaronai nebuvo suvalgyti ir tiltai atsirado ant visų dalyvavusių komandų stalų, nes savo racionaliais patarimais energingai viso proceso metu padėjo Vilnius TECH doc. dr. Gintautas Ambrasas. Gerbiamas docentas net pagyrė ir pasiūlė  mūsų gimnazijos ,,Analfabetų“ komandai, kurią sudarė Mangirdas Rulis, Rokas Čižikas, Kostas Paulėkas ir Nojus Pijus Soraka, užpatentuoti autorines tilto statymo konstrukcijos fragmento teises.

Tačiau įtampos kulminacija buvo pasiekta, kada prasidėjo tiltų tvirtumo bandymai. Stebėjome konkurentų nesėkmes, kai net 100 g apkrovos tiltas neatlaikė ir sugriuvo. Tačiau smagiausia, kad šioje sunkioje kovoje tarp dalyvavusių 17 komandų mūsų gimnazijos ,,Baklažanų“ komandą, kurią sudarė Kipras Gudaitis, Aldas Kirelis, Deivydas Rusinas ir Lukas Remeika, galėjome sveikinti su II vieta, o ,,Analfabetai” užėmė ne ką mažiau garbingą V vietą. Atsiradęs sportinis azartas vaikinus privertė pasižadėti, kad kitais metais jie bus nugalėtojai ir dar parodys savo galią. Tad laukiame kitų metų, tikime vaikinų užsispyrimu, linkime tobulėti ir pasiekti savo užsibrėžtą tikslą. 

Lina Gailienė, fizikos mokytoja metodininkė