Pirmokų išvyka į Metelių regioninį parką

Gražų, saulėtą gegužės 2-osios rytą I a ir I b klasės mokiniai išvyko į Metelių regioninį parką, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Tarpežerės miškais ir pelkėmis“. Pažintis prasidėjo nuo Metelių apžvalgos bokšto. Apžvalgos bokštas savo forma primena susuktą nendrių pėdą. Tai nėra atsitiktinumas, o įgyvendintas projektuotojų sumanymas, kurį įkvėpė paežerėje linguojantys nendrynai. Nuo bokšto viršaus atsivėrė  nuostabi Metelių ir Dusios ežerų panorama.

Pasigrožėję vaizdais iš viršaus, mokiniai keliavo prie Dusios ežero. Tai vienas iš gražiausių Pietų Lietuvos ežerų, neatsitiktinai vadinamas Dzūkijos jūra. Sužinojo, kad ežeras yra svarbiausia Dzūkijoje migruojančių paukščių prieglauda. Paukščius čia galima stebėti ištisus metus. Daugiausia jų galima pamatyti pavasarį.

Pasižvalgę po Dusios  apylinkes, pasisupę sūpynėmis, lydimi lankytojų centro darbuotojo, keliavo Bijotų-Širvinto miškų pėsčiųjų pažintiniu taku. Take stebima didelė medžių įvairovė: sausas pušynas, grupė šimtamečių ąžuolų, tamsus skroblynas, drėgnas juodalksnynas. Kertinėje miško buveinėje, kurioje nevykdoma jokia ūkinė veikla, riogso išvirtę ir čia supūti palikti medžiai.

Žygiuodami taku, mokiniai mokėsi atpažinti augalus ir gyvūnus. Sužinojo įdomių faktų apie pelkės samanas kiminus, kad seniau jie buvo naudojami vietoj tvarsčių ir kaip statybinė medžiaga. Pamatė vabzdžiaėdį augalą- saulašarę,  vandens vabalą- dusią, sužinojo, kad smailiasnukės varlės patinėlis tuoktuvių metu tampa mėlynos spalvos. Ši ekskursija mokiniams suteikė ne tik gerų emocijų, bet ir naudingų žinių, padėjo ugdyti ekologinį sąmoningumą.

Edita Gumauskienė, biologijos mokytoja metodininkė,
Lina Gailienė, fizikos mokytoja metodininkė