Išvyka į Europos Parlamentą Strasbūre

Dar vasario mėnesio pabaigoje gavome džiugią žinią, kad kartu su Akmenės ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos gimnazistais esame pakviesti į Euroscolos renginius Europos Parlamente Strasbūre už gerus praėjusių metų rezultatus, dalyvaujant projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės.“

Gimnazijos MEPA komanda kartu su bendraminčiais iš kitų ES šalių gegužės 25 dieną dalyvavo EP Euroscola renginių sesijoje Strasbūre. Susirinkusius pasveikino EP pirmininkė Roberta Metsola. Šių metų renginio tema – „Demokratija veikia: įsitrauk”.

Mokiniai dalyvavo klausimų ir atsakymų sesijoje su EP atstove spaudai Delphine Colard ir vicepirmininke Katarina Barley. Mūsų gimnazistė Meda Armanavičiūtė uždavė įdomų klausimą apie europiečių dalyvavimo ES galimybes. Vėliau vyko darbas grupėse, kur buvo diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais. Mokiniai vienai dienai tapo tikrais europarlamentarais. Ši diena Europos Parlamente davė vertingos patirties. Kelionėje į Strasbūrą aplankėme Varšuvą, Dresdeną, Prahą ir Vroclavą. Įspūdžių labai daug. Užsimezgė nauja draugystė.

Asta Šulcienė, istorijos mokytoja, vyresnioji MEPA ambasadorė