Išsitiesęs pavėsy aš ilsiuosi dainuodamas

Mokykla visada yra miesto kultūros ir bendrystės židinys, todėl  Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenė rugsėjo 28 dienos pavakare ir pakvietė Alytaus senamiesčio gyventojus, jaunus ir vyresnius, į renginį „Išsitiesęs pavėsy aš ilsiuosi dainuodamas“, skirtą Tarptautinei pagyvenusių žmonių ir pasaulinės muzikos dienai. Ši puiki idėja kilo dviem abiturientams – Matui Janušai ir Gustui Nikulinui. Vaikinai sakė norėję miesto bendruomenei parodyti gimnazijos dalyvavimo tęstiniuose projektuose rezultatus – sceną ir įvairioms edukacinėms veikloms pritaikytą kupolą. Jie rado rėmėjų, pakvietė atvykti visą būrį dainininkų, kartu su fizikos mokytoju Antanu Kalinausku rūpinosi technine koncerto puse.

Renginio vedėjai, mokytoja Eglė ir abiturientas Mangirdas, sakė, kad labai simboliška, jog Tarptautinė pagyvenusių žmonių ir pasaulinė muzikos diena yra pažymimos tuo pačiu metu. Skirtingų kartų bendrystė visuomet labai jautri tema. Kartais tenka išgirsti, kad jauni ir vyresni žmonės neranda bendros kalbos, tačiau skirtingo amžiaus žmones vienija svajonės, prasmingų dienų paieškos ir, žinoma, muzika.

Vakaro pradžioje visus pasveikino pagrindinė renginio rėmėja, japonų kapitalo įmonės UAB „Saisei LT“ vadovė Joana Bikulčienė. Prisiminusi, kad mūsų gimnaziją ji baigė dar 1989 metais, pasidžiaugusi galimybe sugrįžti į savo mokyklą, visiems susirinkusiems ji palinkėjo gero vakaro ir džiugių emocijų. Gimnazijos svečiai renginio metu galėjo ne tik pasiklausyti muzikos, bet ir aplankyti naują gimnazijos erdvę – kupolą, kur veikė Alytaus jaunimo centro braižomosios grafikos ir kompozicijos studijos mokinių (vadovė vyresnioji mokytoja Danutė Želnienė) piešinių ir maketų paroda. Jaukią nuotaiką kūrė ir vaišių stalas su arbata ir sausainiais, prie kurių vakaro svečių ir gimnazijos bendruomenės atstovų laukė puikios technologijų mokytojos Danutė Račkauskienė ir Snieguolė Valentukonienė.

Koncertą pradėjo du kolektyvai iš Alytaus jaunimo centro: vokalinės studijos, kuriai vadovauja Jūratė Mokrecovaitė, dainorėliai ir vokalinės studijos „Šypsena“ solistės (vadovė Dalia Langvinienė). Po svečių pasirodymo renginio vedėjai su džiaugsmu pristatė mūsų gimnazijos solistes – abiturientę Eveliną Gecevičiūtę ir pirmos klasės mokinę, naujokę Dariją Ciūnytę. Merginas pakeitė jau visoje Lietuvoje garsėjanti Alytaus jaunimo centro studija „Vaja“. Jaunieji dainininkai atliko kūrinius „100 metų kartu“, „Galingi“ ir „Šiaudų batai“, juos palaikė jų tėveliai, nes studijos vadovė Aušra Pajedaitė-Jarmalavičienė sirgo ir  stebėjo savo dainorėlių pasirodymą nuotoliniu būdu. Pagaliau renginio vedėja pakvietė, kaip buvo skelbta, pagrindinę vakaro žvaigždę – Albertą Antanavičių. Šekspyru daugelio alytiškių vadinamas dainų autorius ir atlikėjas vakaro pabaigoje sukūrė romantišką nuotaiką atlikęs dainas apie Alytų, meilę, mokyklą.

Vakaro vedėja dar kartą priminė ir kitus renginio partnerius: Alytaus jaunimo centrą, Alytaus miesto bendruomenės centrą, bei rėmėjus: parduotuvę „Liepa“, Alytaus spaustuvę, UAB „Rolbesta”, buvusius mokyklos mokinius Rimantą Dabulį bei Benediktą Krasniauską. Abiturientas Mangirdas taip pat padėkojo direktoriaus pavaduotojui ugdymui Aleksandrui Kirilovui, lietuvių kalbos mokytojai Aldonai Butrimanskienei, muzikos mokytojai Juretai Šametienei ir dailės mokytojui Vidmantui Jankauskui už pagalbą organizuojant renginį.

Vakaras Alytaus miesto širdy – Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje – buvo šiltas ir jaukus kaip Alberto Antanavičiaus valso ritmu atliekama muzika.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Eglė Barysienė