Kaip palengvinti kelią karjeros link?

Spalio 26 dieną gimnazijoje lankėsi lektorius, žurnalo ,,Reitingai” vyriausiasis redaktorius, „Žinių radijo“ komentatorius, žurnalistas Gintaras Sarafinas. Visus sudomino lektoriaus paskaitos karjeros planavimo klausimais. Paskaitos vyko atskiromis grupėmis  II ir III klasių mokiniams. G. Sarafinas mokė, kaip pasirinkti teisingą karjeros kelią, kadangi atsakingai tai padaro tik 20 procentų jaunų žmonių. Patarė mokiniams aplankyti bent 10 skirtingų universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų, išbandyti įvairias sritis, dalyvauti paskaitose, kad rinkdamiesi savo karjeros kelią mokiniai priimtų teisingą sprendimą. Moksleivius save išbandyti ragino savanoriaujant, ,,šešėliaujant”. Tiems, kuriems patinka įvairios mokslo sritys, patarė rinktis tarpkryptines studijas. Paskaitose kalbėjo apie savęs pažinimą, tikslų siekimą ir jų įgyvendinimą.

Mokinius suintrigavo informacija, kokių profesijų reikės 2024–2030 m., kaip rinktis profesiją, kad robotai nepaliktų be darbo. Įdomus buvo ir pasakojimas apie mirštančias ir gimstančias profesijas. Žurnalo redaktorius paminėjo, kad kelias be pralaimėjimo – tai turėti kelias profesijas, kurias galima įgyti įvairiais būdais: lankant kursus, universitetuose renkantis gretutines ar tarpkryptines studijas. Jaunuolius skatino domėtis ne tik studijų gausa, bet ir darbo vietomis, kuriose galėtų dirbti baigę mokymosi įstaigas. Lektorius davė daug praktinių patarimų iš savo asmeninės patirties, rėmėsi gyvenimiškais pavyzdžiais, pasidalino nuorodomis į interneto portalus, padedančius susiorientuoti profesijų gausoje. Paskaita buvo labai aktuali ne tik antrokams, kurie netrukus turės pasirinkti mokomuosius dalykus ir sudaryti savo individualų mokymosi planą, bet ir trečiokams, kurie dar nėra apsisprendę dėl savo ateities, karjeros. Paskaitos metu sužinojome daug būdų, kaip palengvinti kelią savo svajonės ir savo karjeros link.

III a klasės mokinė Deimantė Goceikytė