Mokyklos diena – išskirtinis šansas jaunam žmogui įvairiapusiškai tobulėti

Artėjant rudens atostogoms, spalio 27 d., Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenė jau trečią kartą mokyklos istorijoje susibūrė paminėti Mokyklos dieną. Šis renginys gimnazistams suteikė progą atsigręžti į mokyklos praeitį, praturtinti jaukų penktadienį azarto ir juoko doze, papildyti savo žinias naujais, dar niekur negirdėtais faktais.

Liejosi prisiminimai apie gimnazijos praeitį ir šilti žodžiai mokyklai

Visų klasių mokiniai auklėtojų kabinetuose stebėjo pateiktis apie mokyklos istoriją. Tai buvo galimybė pirmųjų gimnazijos klasių mokiniams susipažinti su įdomia mokyklos praeitimi, o vyresniesiems ją prisiminti. Buvo kalbama ne tik apie gimnazijos direktorius, kurių pirmasis buvo Kazimieras Klimavičius, bet ir pasakojama apie laikus, kai mūsų mokykla veikė caro kareivinių pastate ar kai po vokiečių okupacijos 1944-aisiais skilo į 1-ąją berniukų ir 2-ąją mergaičių gimnazijas (pastaroji ir buvo mūsų gimnazijos ištakos). Pasigilinę į Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos istoriją mokiniai savo žinias pasitikrino protmūšyje.

O ketvirtokai klasių vadovų kabinetuose taip pat rašė laiškus mokyklai. Vieni abiturientai gimnazijai palinkėjimus, padėkas rašė eiliuota forma, kiti pasinaudojo dirbtiniu intelektu. Iš visų darbų smarkiai išsiskyrė IV e klasės sukurtas laiškas mokyklai:

Jau saulelė vėl nuo mūsų atatupsta ritas

Ir lietus jos spindulius rudens šlapuma verčia.

Purvus parke taško kiekvieno mokinio batai,

Aukštą ir žemą neša į mokyklinį suolą.

Mokykla – čia kiekvienas savo vietą suranda.

Greitas ir lėtas atlieka reikiamus darbus,

Kruopštus būna pagirtas, o slunkių atpažįsta,

Bet ir tas skaityt ir rašyt neužmiršta,

Galvodamas apie artėjančio pusmečio galą.

Ė, Tu! Katras bijai birželio galo net verkdams!

Atmink, visi vargai į nieką pavirsta, kai

Saldžius vaisius nuo kartaus darbo medžio suvalgai.

Pavasarį saulelė mus kaitriai pašildys ir

Ant palangių palikę paltus išlįsim pulkais

Iš po suolų mokyklai sakydami AČIŪ!

Mokiniai kėlė savo muzikinio ir politinio išprusimo lygį

Artėjant „rinkiminiams“ 2024-iesiems gimnazijos trečiokai savo politinį akiratį plėtė klausydamiesi Mykolo Riomerio universiteto (MRU) lektoriaus dr. Vytauto Dumbliausko paskaitos „(Ne)pasitikėjimo Lietuvos valdžios institucijomis priežastys“. Joje aiškintasi, kodėl vienų valstybių gyventojai linkę besąlygiškai pasitikėti valdžia ir (ar) gyventojais, o kitose – ne. Be to, V. Dumbliauskas kartu su auditorija pažvelgė giliau į dabartinę Lietuvos politinę situaciją ir palygino ją su kitų pasaulio šalių politinių gyvenimu.

Nuotaikingą edukaciją „Afrikos būgnai” II-III klasių mokiniams pravedė tuo pačiu pavadinimu pavadintos perkusijos studijos įkūrėjas, muzikantas Gediminas Mačiulskis. Jos metu gimnazistai susipažino su skirtingomis afrikietiškų būgnų rūšimis, sužinojo, kaip grojant šiais muzikos instrumentais galima išreikšti skirtingas emocijas. G. Mačiulskis su mokiniais taip pat diskutavo ir apie dirbtinį intelektą, jo poveikį ne tik kiekvieno žmogaus kasdienybei, bet ir muzikos sferai. Jaunuoliai turėjo progą išbandyti būgnus patys ir netgi kartu atlikti vieną kūrinį.

Sportas – neatsiejama mokyklos bendruomenės gyvenimo dalis

Mokyklos šventės metu sporto salėje vyko IV klasių tinklinio žaibo turnyras. Dalyvavusios keturių klasių komandos turėjo galimybę rungtis su stipriausiais žaidėjais ir išbandyti savo jėgas tinklinio aikštelėje. Komandos žaisdamos daug bendradarbiavo, kūrė taktikas ir stengėsi įrodyti savo pranašumą. Ryškių akimirkų netrūko, balkonas buvo pilnas nuoširdžiai savo bendraklasius, draugus palaikančių sirgalių, tačiau pergale šiame turnyre džiaugėsi IV c klasės ekipa, kovoje dėl pirmosios vietos nugalėjusi IV e klasės  tinklininkus.

Ketvirtokai savo sportinius sugebėjimus demonstravo tarpklasinėse tinklinio varžybose, o antrokai savo jėgas išbandė baudų metimo turnyre. Jame pirmojo kėlinio, trukusio 3 minutes, laimėtojai varžėsi su dar nežaidusia komanda dėl vietos finale, kuriame pečius surėmė II d ir II f klasių mokiniai. Šiame etape triumfavo pirmieji, atitinkamai abiejuose kėliniuose savo priešininkus nugalėję rezultatu 14:11 ir 10:8.

Mokyklos diena – gimnazijos pirmokų vienybės ugdymo katalizatorius

Mokyklos devintokai tarpusavio ryšius stiprino dalyvaudami smagiame žaidime-viktorinoje „Skrydis per Vanagyną“. Jį sudarė šešios skirtingos stotelės, kuriose mokiniai turėjo susidoroti su įvairiomis specialiai jiems skirtomis užduotimis.

Pavyzdžiui, stotelėje „Vanago lizdas“ pirmokai, kuriems padėjo biologijos mokytoja Edita Gumauskienė ir abiturientės, sužinojo daugybę įdomių dalykų apie mus supančią gamtą. O sustojusieji „Vanagų bunkeryje“ stengėsi įveikti savo konkurentus besivaržydami istorijos mokytojos Giedrės Škarnulienės paruoštoje viktorinoje apie mūsų mokyklos istoriją. Anglų ir lotynų kalbų mokytojos Agnės Ingelevičienės organizuotoje „Kalbų proskynoje“ pirmokų laukė dar vienas protmūšis – šįkart devintokai galėjo pasitikrinti, ką jie žino apie Europos kalbas ir jų dėstymą gimnazijoje.

Tuo metu stotelėje „Matematikos raistas“ mokiniai turėjo puikią progą pamankštinti smegenis spręsdami matematikos mokytojos Laimutės Gečaitės parengtas logines, tekstines, sudoku užduotis, žaisdami šaradas. Į „Chemijos klampynę“ atvykusius devintokus pasitiko chemijos mokytoja Janė Liutkienė ir laborantė Lina Arlauskienė, kurios jaunuosius svečius pakvietė pažaisti populiarųjį žaidimą „Taip/Ne“, taip primindamos svarbiausių laboratorinių priemonių pavadinimus. Tačiau derėtų nepamiršti, jog auganti asmenybė turėtų tobulėti ne tik akademine, bet ir menine prasme. Šį poreikį stengėsi patenkinti dailės mokytojas Vidmantas Jankauskas, „Mūzų buveinės“ lankytojų paprašęs pavaizduoti savas emocijas ir pristatyti savo klasę pasitelkiant akrilo techniką.

Šiais metais Mokyklos diena taip pat neapsiėjo ir be jau ilgamete tradicija tapusių pirmokų krikštynų. Jų metu devintokai surengė daugybę unikalių pasirodymų, kuriais stengėsi kuo originaliau pristatyti savo klasę. Po jų mokiniai buvo išdažyti dažais ir turėjo atlikti sportines užduotis, pasakyti mokyklos priesaiką, sugiedoti gimnazijos himną.

Panašu, kad Mokyklos diena per itin trumpą laiką jau spėjo tapti gražia gimnazijos tradicija, kasmet „vanagų” mokyklinį gyvenimą nuspalvinančia naujomis spalvomis. Dabar tai – vienas laukiamiausių mokyklos renginių, už kurios organizavimą visad norisi nuoširdžiai padėkoti mokyklos administracijai, mokytojams, Mokinių tarybai ir, aišku, gimnazistams, savo emocijomis prisidedantiems prie šventinės atmosferos kūrimo.

Taja Tamkevičiūtė ir Knyg(i)ų klubo komanda

Andrijos Petkevičiūtės ir fotografijos būrelio narių Evelinos Savickaitės ir Domo Vasiliausko nuotraukos: