Chemijos pamoka stambioje pramonės įmonėje

Chemiją besimokantys III–IV klasių gimnazistai lapkričio 30 dieną lankėsi Jonavoje veikiančioje stambioje chemijos pramonės įmonėje Achema. Edukacinės išvykos metu mokiniai vizualizavo pamokų metu įgytas teorines žinias. Ketvirtokai, besiruošdami tiek išvykai, tiek egzaminui, parengė, pristatė ir išanalizavo  projektus apie amoniako, azoto rūgšties, trąšų gamybą. Šios medžiagos ir yra gaminamos įmonėje AB Achema.

Gamykloje pamoką vedė gamybos vadovas inžinierius technologas Mantas Sungaila. Išvykoje mokiniai susipažino su įmonės veikla, matė veikiančius įrenginius, realiomis sąlygomis analizavo juose vykstančius gamybinius procesus. Kartu domėjosi ekologiniais, ekonominiais, verslo, karjeros klausimais. Pamoka buvo labai turininga, įdomi, įtraukianti. Įgyta patirtis padės mokiniams geriau suvokti chemijos teoriją, chemijos pramonės reikšmę, apsispręsti profesijos pasirinkimo klausimais, pasiruošti chemijos egzaminui.

Janė Liutkienė, chemijos mokytoja