Ekskursija į Lietuvos krepšinio namus ir Lietuvos sporto muziejų – galimybė didžiuotis savo sporto istorija

Gruodžio 13 d. popietę mūsų gimnazijos mūsų gimnazijos mokiniai aplankė Lietuvos krepšinio namus ir Lietuvos Sporto muziejų. Šią išvyką organizavo FU mokytojas Jonas Baltrušaitis ir neformaliojo švietimo mokytojas Zenonas Gramackas. 

 Pirmiausia aplankėme Lietuvos krepšinio namus. Čia mus šiltai pasitiko Dominykas. Jis papasakojo, kaip atsirado krepšinis pasaulyje, kaip atkeliavo į Lietuvą ir kokia jo svarba mūsų tautai. 2017 m. tuometinis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Romas Sabonis norėjo pastatyti namus, kurie reprezentuotų krepšinį. Šie namai atlieka ne tik muziejinę funkciją, bet čia yra įsikūrusi ir Lietuvos krepšinio federacija, kur yra sprendžiami patys svarbiausi su krepšiniu susiję klausimai. Šių namų atidarymas įvyko 2021 m. balandžio 23 d. Ši diena buvo pasirinkta neatsitiktinai: 1922 m. balandžio 23 d. buvo sužaistos pirmosios oficialios rungtynės Lietuvoje.  

1981 m. krepšinio žaidimą sugalvojo kanadietis Džeimsas Neismitas. Dominykas papasakojo įdomią krepšinio atsiradimo JAV istoriją, taip pat papasakojo ir apie moterų krepšinio pradininkę Senda Berenson Abbott, kuri yra gimusi Lietuvoje, Butrimonyse. Čia yra pastatytas paminklas  vienai iš moterų krepšinio pradininkių, žaidimo taisyklių moterims vadovėlio autorei Sendai Valvrojenski Berenson Abbott. Įdomus faktas – Elenos Kubiliūnaitės-Garbačiauskienės iniciatyva pirmosios krepšinį Lietuvoje pradėjo žaisti merginos. 

Šį apsilankymą vainikavo ,,Kahoot” viktorina apie naujai įgytas žinias bei prizai viktorinos laimėtojams. 

Vėliau keliavome į Lietuvos sporto muziejų, kur mūsų laukė gerbiamo Zenono Gramacko suorganizuotas siurprizas-susitikimas su Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentu, olimpiniu vicečempionu Sauliumi Ritter, kuris muziejui perdavė svarbius savo karjeros prisiminimus: 2015 m. pasaulio čempionato sidabro medalį, 2014 m. Europos čempionato medalį, 2017 m. pasaulio taurės lyderio marškinėlius ir 2016 Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių valties numerį „4“.  

Čia apžiūrėjome įvairių sporto šakų – bokso, fechtavimo, plaukimo ir kitų  laimėjimų parodas. Netgi galėjome pabendrauti su buvusia Lietuvos irkluotoja, olimpine medalininke Birutė Šakickienė, buvusia Lietuvos slidinėjimo lenktynių sportininke, olimpiete Vida Venciene. Taip pat turėjome galimybę apsilankyti dviejose – Jadvygos ir Jono Ramanauskų Lietuvos cirko  bei Algirdo Šociko bokso istorijos – ekspozicijose. 

Ekskursija buvo labai įdomi ir naudinga, nes  sužinojome daug įdomių faktų ne tik apie Lietuvos, bet ir viso pasaulio krepšinio atsiradimo bei paplitimo istoriją, svarbiausius krepšininkų pasiekimus, taip pat pagilinome žinias apie iškilius mūsų šalies sportininkus ir turėjome galimybę pabendrauti su Lietuvai nusipelniusiais sporto meistrais.  Ekskursiją baigėme klaidžiodami  dvelkiančio Kalėdų dvasia Kauno senamiesčio gatvelėmis ir grožėdamiesi įspūdinga Kalėdų egle. 

Dėkojame FU mokytojui Jonui Baltrušaičiui ir neformaliojo švietimo mokytojui Zenonui Gramackui už įspūdingą išvyką. 

Asta Grimalauskienė, II c klasės auklėtoja, 
Tomas Balynas, II b klasės auklėtojas