Alytaus miesto teatre pagerbti jubiliejinių „VANAGYNO“ apdovanojimų laimėtojai

Gruodžio 27 d. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenė 2023-iuosius užbaigė itin trankiai ir smagiai. Alytaus miesto teatre įvyko jau dešimtą kartą organizuojami apdovanojimai VANAGYNAS’23, kuriuos tradiciškai organizavo gimnazijos Mokinių taryba. Juos vedė buvę „vanagai“ Gustė Sudvajūtė ir Dovydas Vaitkevičius.

Renginys prasidėjo Evelinos Gecevičiūtės atliekamu Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos himnu ir gimnazijos direktoriaus Virginjaus Skroblo sveikinimo kalba. Jis ne tik pasidžiaugė aukštais gimnazijos reitingais Lietuvoje, bet ir pabrėžė, jog kartais mokyklai tenka atlaikyti tokius iššūkius, kaip mokytojų streikai ar dabartiniu metu siautėjantis COVID-19 virusas. V. Skroblas taip pat patarė apdovanojimų žiūrovams rasti sau patinkantį užsiėmimą, taip atrandant gyvenimo prasmę.

 „Jei sutikai protingą žmogų, stenkis jį pažinti ir tegul tavo kojos numindo jo doros slenkstį“, – linkėjo direktorius.

Šventės dalyvius sveikino ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Jis išreiškė pastebėjimą, jog jauni žmonės yra linkę masiškai eiti į tuos renginius, kuriuos organizuoja patys. Be to, politikas pagyrė „vanagų“ bendruomenę už drąsą pasijuokti iš kitų ir, svarbiausia, savęs.

„Kai juokiesi iš savęs, iš tavęs nieks nesijuokia“, – teigė N. Cesiulis.

Tuomet atėjo laikas paskelbti apdovanojimų VANAGYNAS’23 nugalėtojus. Jie triumfavo 11 nominacijų, iš kurių dalis, kaip, pavyzdžiui, „Metų sportininkas“ ar „Metų šmaikštuolis“, į apdovanojimus sugrįžo po vienerių metų pertraukos. Tad garbinga „VANAGYNO“ statulėle ir dosniais rėmėjų prizais šiemet džiaugėsi: „Metų mokytojas“ – Asta Šulcienė, „Metų karieta“ – Pijus Maldonis, „Metų sportininkas“ – Kristina Stasionytė, „Metų šmaikštuolis“ – Nojus Baliūnas, „Metų muzikantas“ – Darija Ciūnytė, „Metų Mis Vanagas“ – Vanesa Ribinskaitė, „Metų visuomenininkas“ – Benita Eimutytė, „Metų geriausi draugai“ – Rokas Čižikas ir Mangirdas Rulis, „Metų mokytojai geriausi draugai“ – Ramunė Petrosian ir Agnė Ingelevičienė, „Metų Da Vinčis“ – Matas Januša, „Metų mokytojo frazė“ – „Visada būna pirmas kartas, bet dažniausiai nemalonus“ (posakio autorė Jolita Noruvienė).

Vakarą praskaidrino jaunųjų alytiškių paruošti meniniai pasirodymai. Darija ir Kotryna Ciūnytės užtraukė dainą „City of Stars“, vokalo studijos VaJa duetas – „Užkliuvai man už širdies“. Šokių studijos „Alemana“ merginos publikai pademonstravo šokį „Hush Hush“. Auditorija taip pat žavėjosi ir Augustės Mažeikaitės choreografiniais sugebėjimais. O muzikinės grupės „SuTyla“ nariai atliko net du visiems puikiai žinomus kūrinius – ,,Dabar geriausi mūsų vakarai” ir ,,Snow is Falling“. Šou vainikavo nuoširdi Mokinių tarybos narių padėka visiems, prisidėjusiesiems prie VANAGYNAS’23 organizavimo.

Renginį parėmė Alytaus miesto saivaldybės tarybos narys, A. Ramanausko-Vanago gimnazijos alumnas Povilas Labukas, A. Baliūno firma, IĮ „BN tekstilė“, mažasis SPA centras „Kristalų namai“, UAB „BR2“, nuotykių parkas „Tarzanija“, MB „Kavos pupelė“, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras (ARATC), UAB „Nerda“, MB „Mano akademija“, UAB „VA Statyba“, UAB „EST LT“, milda.dizartum, UAB „AAA Baltic“, vestuvinių ir proginių drabužių nuomos salonas „RVR studija“, parduotuvės „Dzūkės kvietkai“ ir „Donato gėlės“.

 Taja Tamkevičiūtė, Knyg(i)ų klubo narė