Knygos „100 pirmųjų karo dienų“ pristatymas – pilietiškumo pamoka

Kovo 14 d. I–III klasių gimnazistai dalyvavo netradicinėje pilietiškumo pamokoje – Lietuvos kariuomenės kario ir knygų apie Lietuvos karybos istoriją autoriaus, viršilos Ernesto Kuckailio knygos „100 pirmųjų karo dienų“ pristatyme. Ši knyga – savotiškas šimto pirmųjų karo dienų metraštis, sudarytas iš telefono ekrano nuotraukų su vaizdais, tekstais ir emocijomis iš įvykių, kurie išplėšė Ukrainos šalį iš taikaus gyvenimo.

Knygoje taip pat pateikiami žinomų žmonių komentarai apie šį karą, taip pat QR kodai, nukreipiantys į vaizdo siužetus iš Kyjivo, Sumų ir kitų vietų gynybos. Ši knyga – įvykiai, statistika ir komentarai, leidžiantys skaitytojams labiau suprasti Ukrainos žmonių drąsą ir atkaklumą kovoje už laisvę ir nepriklausomybę. Tai, kas vyko per pirmuosius tris įsiveržimo į Ukrainą mėnesius. Kad nepamirštume. Ir nepriprastume prie karo, kuris tarsi ir vyksta (dar) ne mūsų kieme, bet mus visus vienaip ar kitaip paliečia. 

Už pilietiškumo pamoką nuoširdžiai dėkojame knygos autoriui Ernestui Kuckailiui, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro paieškų ir identifikavimo skyriaus vyr. specialistui Valdui Šukevičiui, VU Tarptautinių santykių politikos mokslų instituto IV kurso studentui Giedriui Balinskui, už muzikinius intarpus – bardui Romui Naidzinavičiui.

Istorijos mokytoja Asta Šulcienė