Klasės valandėlėse paminėta Knygnešio diena

Kovo 19 ir 26 dienomis Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos pirmokams klasės valandėles vedė Knyg(i)ų klubo nariai: Miglė Jakaitė, Viltė Maselskaitė, Ervinas Norus, Erika Mažolytė, Neila Kaminskaitė, Taja Tamkevičiūtė, Ugnė Sabaliauskaitė, Meda Miknevičiūtė. Jie suorganizavo smagią viktoriną, skirtą paminėti Knygnešio dieną, kuri visoje Lietuvoje minima kovo 16 d.

Išklausydami pasakojimo apie knygnešių laikus ir dalyvaudami smagioje Kahoot viktorinoje, mokiniai prisiminė, kad knygnešystė yra labai reikšminga Lietuvių tautos istorijai, sužinojo įvairių faktų apie spaudos draudimo laikotarpį, išgirdo daug žinomų istorinių asmenybių, vykdžiusių prasmingus gimtosios kalbos saugojimo darbus, vardų.

Klasės valandėlėse ir jauniesiems gimnazistams, ir Knyg(i)ų klubo nariams pavyko prasmingai praleisti laiką: mokiniai pagilino savo žinias apie lietuviams svarbius istorijos momentus, nusipelniusius žmones, suvokė svarbių patriotinių ir tautinę savimonę keliančių renginių prasmę.

Santa Marcinkevičiūtė, Knyg(i)ų klubo vadovė