Gimnazistai aplankė Europos Parlamentą

Balandžio 15-19 dienomis Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos atstovai keliavo į Briuselį bei lankėsi Europarlamente. Šią kelionę moksleiviai laimėjo kaip pagrindinį Europos kalbų dienai paminėti Valstybės institucijų kalbų centro surengto konkurso „Protų kovos, Europos kalbų labirintas ‘24“ prizą. 

Konkursas vyko praėjusių metų rugsėjį Lietuvos Respublikos Seimo lankytojų centre. Pagrindinį prizą – kelionę į Belgijos sostinę Briuselį ir ekskursiją į Europarlamentą – įsteigė Europos parlamento narys Juozas Olekas. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijai protų mūšyje atstovavo II a klasės mokiniai: Karina Černiauskaitė, Gabija Brazaitė, Beatričė Gavėnaitė, Karolis Jančiukas, Lukas Baranauskas ir anglų kalbos mokytoja Jovita Žilinskienė. Alytiškiai puikiai pasirodė konkurse ir iškovojo nuostabią kelionę.

Moksleiviai keliavo autobusu, o kol pasiekė Belgiją, galėjo pasižvalgyti po Lenkiją ir Vokietiją. Kelionės metu aplankėme du Vokietijos miestus Goslarą ir Celę. Goslaras  – labai senas, karo nepaliestas Vokietijos miestas, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. XI-XIII a. jame gyvavo didžiausia ir svarbiausia vokiečių imperatorių rezidencija. Mokiniai aplankė daug žymių vietų: Kaizerio rūmus, Šv. Simono ir Judo Katedrą, turgaus aikštę, vaikštinėjo nuostabiomis senamiesčio gatvelėmis.

Tačiau didžiausią įspūdį paliko Briuselis ir  Europos parlamentas. Gimnazistai susipažino su Europos Parlamento istorija, sužinojo kaip veikia tokia tarptautinė daugiakalbė politinė institucija, kaip organizuojami posėdžiai, kaip svarstomi įvairūs klausimai. Europos Parlamente Lietuvos atstovų grupę pasitiko europarlamentaras Juozas Olekas.  Moksleiviai dalyvavo ir Lietuvos dailininkų parodos „Individualistai“ atidaryme. Didelį įspūdį paliko ekskursija po parlamentariumą ir novatorišką Europos Parlamento muziejų. 

Po dieninės ekskursijos gimnazistai turėjo laisvo laiko susipažinti su nuostabiu Briuselio senamiesčiu. O vakare J. Oleko kvietimu dalyvavo vakarienėje. 

Kelionėje link namų gimnazistai aplankė nuostabaus grožio Vokietijos miestą Celę. Jame išlikę net 500 vokiško fachverko stiliaus namų, kurie visiškai nepakitę savo architektūrine išvaizda nuo XVI a. 

Keliaudami turistiniu autobusu gimnazistai susipažino su įdomiais žmonėmis, klausydami gido pasakojimų ir lankomų šalių muzikos, sužinojo daugiau apie kiekvieną aplankytą vietą. Mokiniams tai buvo nepakartojama patirtis, kuri padėjo praplėsti akiratį ir įkvėpė svajoti apie ateities kultūrines ir akademines keliones. 

II a klasės komanda