Gimnazistai dalyvavo dainų festivalyje „Dainos iš tremties“

Balandžio 19 d. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos šiuolaikinės muzikos būrelio mokiniai dalyvavo dainų festivalyje „Dainos iš tremties“. Varėnos Kultūros centre kiekvieną pavasarį vykstantis tradicinis renginys yra skirtas prisiminti dainas, dainuotas tremtyje ir lageriuose.

Festivalyje dalyvavo 16 mokyklų atstovai. Atvyko ir gausus būrys svečių: Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Seimo nariai: Paulė Kuzmickienė, Angelė Jakavonytė, Juozas Baublys, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkas Vladas Sungaila ir jo pavaduotoja Aldona Kalesnikienė, Varėnos švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rima Svirskienė bei Varėnos miesto bendruomenė.

Festivalį „Dainos iš tremties“ organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos tolerancijos ugdymo centru. Šis dainų festivalis jau dešimtasis. Pirmas įvyko 2014 m. Vilniuje, o nuo 2015 m. kasmet vyksta Varėnoje.

Muzikos mokytoja Jureta Šametienė