Smagu keliauti savajame krašte…

Birželio 5 d. II–III klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytojos keliavo po Mažosios Lietuvos regioną. Aplankėme Rambyno kalną, Ventės rago ornitologinę stotį, Lietuvos šviesuolio Vydūno kapą Bitėnuose ir muziejų Kintuose. Pabuvojome Klaipėdoje.

Pirmiausia aplankėme Rambyno kalną, esantį Pagėgių savivaldybėje, dešiniajame Nemuno krante, čia grožėjomės puikiu kraštovaizdžiu. Važiuodami Ventės rago link, užsukome į Bitėnų kapines, kur palaidotas Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas. Prieš 25 metus iš Detmoldo, Vokietijos, Vydūno palaikai buvo pargabenti į Lietuvą.

Atvykę į Ventės rago ornitologinę stotį, žavėjomės Kuršių marių platybėmis, lipome į Švyturio bokštą. Tai 11 metrų aukščio kelrodis ir orientyras – Ventės rago švyturys. Jis jūreiviams kelią rodo jau kone 200 metų. Apsilankėme ir paukščių muziejuje, čia ne tik domėjomės, kokių paukščių esama Lietuvoje, bet ir klausėmės įvairiausių jų balsų.

Vėliau keliavome į Kintuose esantį Vydūno muziejų, kuriame susipažinome su šio šviesaus žmogaus gyvenimu, asmenybe, kūryba. Vydūno muziejus – vienintelė vieta Lietuvoje, kur saugoma didžiausia rašytojo kūrybos ir gyvenimo faktus liudijančių eksponatų kolekcija ir pats įspūdingiausias asmeninis Vydūno muzikinis instrumentas – Arfa. Muziejuje mes buvome kviečiami pabūti vienumoje, užlipę ant trijų šviesos ratų, galėjome paklausyti skirtingų garsų bei jų susiliejimo meditacinės melodijos. Įdomu buvo pasitikrinti, ar pažįstame gėlių, prieskonių, visokiausių žolelių kvapus, ar lytėdami pažįstame ir sėklas, kruopas, vaisius. Juk Vydūnas mokė pažinti pasaulį daugiausia per įvairius pojūčius.

Nustebino ir Kintų Didžioji tuja. Jos aukštis dabar yra 19,5 m. Iš Kintų patraukėme į Klaipėdą. Pasigrožėjome uostamiesčiu ir grįžome namo.

Vanesa Ribinskaitė, II f klasės mokinė