Kita Birštono pusė – „Pramogauti, nustebti, mėgautis“ Birštone

Tęsdami tradiciją pažinti savo kraštą, gimnaziją garsinantys mokiniai – pirmūnai, olimpiadų prizininkai, sportininkai – mokslo metus pabaigė išvyka į Birštoną.

Ar gerai pažįstate Birštoną? O gal norite su juo susipažinti artimiau? – tokiais klausimais mus pasitiko pramogų organizavimo įmonės „Čiulba ulba“ edukatorė Dovilė Adamonytė, kuri pasiūlė išbandyti pažintinį – orientacinį maršrutą.  „Čiulba ulba“ šūkis – pramogauti, nustebti, mėgautis!

Mokiniai buvo suskirstyti į komandas, kiekviena gavo korteles su užduotimis, kurias turėjo atlikti išmaniai ir kūrybingai. „Dažniausiai Birštonas asocijuojasi su ramiais pasivaikščiojimais pakrante, gaiviu pušyno oru ir raminančiu perlinių vonių burbuliavimu sanatorijose. Tačiau energingiems nuotykių ieškotojams mes norime parodyti visai kitą Birštono pusę! Derindami aktyvią fizinę veiklą su proto mankšta, spręsdami logines ir netikėtas kūrybines užduotis, jūs galite patirti nuotykių ir dar geriau pažinti savo komandos draugus,“ – kalbėjo edukatorė.

Įsitikinome, kad žaidimas įdomus tada, kai lieka šiek tiek netikėtumo, todėl žaisdami mokiniai žinojo viena – dvi stoteles į priekį, o kur nuves visas maršrutas – čia buvo palikta intriga. Kiekvienoje užduotyje nurodoma, kokiu būdu bus gaunama kita užduotis. Viso žaidimo metu komandos turėjo užsiėmimo koordinatorių, kuris jiems siuntė užduotis ir teikė užuominas, jei kartais to prireikdavo.  Savo istorijas jiems papasakojo čia buvę arba vis dar kurortą puošiantys pastatai, „kalbantys“ iš senovinių istorinių nuotraukų. Nors nuotraukos ir juodai baltos, tačiau šiuose pastatuose vyko labai spalvingas gyvenimas. Čia šurmuliavo ir sveikatintis atvykdavo garsiausi Lietuvos asmenys: Sofija Smetonienė, Juozas Tumas – Vaižgantas, net ir Balys Sruoga, būdamas čia, parašė memuarinę knygą „Dievų miškas“. Mokiniai turėjo atrasti senovinėmis nuotraukomis užkoduotas vietas šiandieniame Birštone. Ne paslaptis, kad Birštonas – labai svetingas ir kartu intriguojantis kurortas, kai kuriuose punktuose komandų laukė ir netikėtos užduotys.

Birštonas – tai unikalios gamtos, sveikatos ir harmonijos kurortas, kuriame juntama ypatinga aura, todėl čia gera mėgautis malonia draugija ir išskirtinėmis akimirkomis.

Diena buvo kupina įspūdžių – keliauti po savo kraštą labai įdomu, nes  Lietuva  išsiskiria istorinių lankytinų vietų gausa bei gamtos grožiu.

Išvyką organizavo Gimnazijos tarybos nariai – Tomas Balynas, Snieguolė Valentukonienė ir Ieva Norkienė.