Vasaros karštis atlydėjo į Susipažinimo-adaptacijos dieną
Vasarinė saulutė nenori paleisti poilsiautojų iš karščio paženklintų čirškančių pievų, vedančių prie gaivia vėsa dvelkiančių vandens telkinių: atrodo, kaip gerai būtų, jeigu smagios maudynės, tingus ar aktyvus poilsis niekada nesibaigtų. Tačiau vis labiau voratinkliais besipuošianti gamta primena: ateina ruduo. Ruduo gamtoje – tai ženklas, kad visa, kas gyva, greitai „eis atostogauti“, kaupti naujas jėgas, kad sprogstančia pavasarine energija vėl suklestėtų. O mokslo bendruomenei ruduo – atvirkščiai – naujų darbų, naujų patirčių, naujų galimybių, naujų pažinčių ir bendrystės metas.
Mūsų gimnazijos bendruomenei svarbu, kad kiekvienas jos narys jaustųsi reikalingas, galintis čia įgyvendinti savo svajones ir siekti tikslų. Todėl, laukdami mokslo metų pradžios, rugpjūčio 29 dieną gimnazijos pirmokus pakvietėme į tradicinį renginį – Susipažinimo-adaptacijos dieną. Anot renginio organizatorės, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Danutės Dragūnienės, jo tikslai yra sudaryti sąlygas mokiniams susipažinti ir lengviau įsijungti į mokymosi veiklas naujoje aplinkoje, padėti mokiniams pažinti save ir bendramokslius, ugdyti meilę savo mokyklai.
Į gimnazijos renginių salę sugužėjo didžiulis būrys pirmaklasių – jų mūsų gimnazijoje šiemet mokysis net 194. Sveikindamas pirmokus, kurių susidarė net 7 klasės, gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas iškėlė klausimą, nuo ko viskas prasideda. Jis naujiems mūsų bendruomenės nariams pabrėžė, kad viskas prasideda nuo paprastos frazės – „Laba diena“. Akcentuodamas gyvo bendravimo perspektyvą, direktorius V. Skroblas pagrindė šio renginio svarbą: „Jūs ateinate į visai kitą aplinką, patiriate gyvenimo lūžį, todėl ši unikali diena padės susipažinti su žmonėmis, kurie kelerius metus mokysis toje pačioje klasėje. Gyvas šios dienos bendravimas padės lengviau adaptuotis mūsų bendruomenėje prasidėjus mokslo metams. Mūsų gimnazijos tradicijos ir kultūra alsuoja istorija, o galimybės pildyti savo siekius yra didžiulės: graži, moderni aplinka, patyrę, puikūs mokytojai.“ Direktorius V. Skroblas linkėjo tikrų draugų, kurie šypsena, jausmu visada bus šalia ir padės atrasti save ir daug ko gražaus mūsų gimnazijoje.
Naujokus sveikino ir Mokinių tarybos komanda. Jos pirmininkė Benita Eimutytė, šiltai padrąsinusi auditoriją, su MT nare Meda Armanavičiūte pristatė gimnaziją, jos garbingą istoriją, akcentuodamos gimnazijoje puoselėjamas vertybes, Mokinių tarybos funkcijas, veiklos tikslus, ryškiausius tradicinius renginius. Įprasmindami šios dienos tikslus, Mokinių tarybos nariai pakvietė renginio dalyvius į socializacijos žaidimus. Šį kartą mokiniai pasklido po gimnazijos erdves, kuriose mokytojos meilė Platūkienė, Ieva Ūselytė ir Mokinių tarybos nariai pasiūlė atraktyvių susipažinimo žaidimų. Itin gausiai susirinkę gimnazijos naujokai turėjo progą pažinti labai daug bendramokslių – susiskirstę į ratus bendravo poromis aptardami žaidimo vedėjų pateiktus klausimus, atlikdami smagias bendras užduotis.
Jau apsipratę vieni su kitais būsimieji pirmokai su auklėtojomis Aldona Butrimanskiene, Egle Barysiene, Loreta Mazėtyte, Ramune Petrosian, Giedre Škarnuliene, Snieguole Valentukoniene ir Jovita Žilinskiene išsiskirstė į klases. Nuo pat pirmųjų akimirkų gimnazijoje globojančios auklėtojos pasiūlė smagius susipažinimo žaidimus, kurių metu mokiniai žėrė vieni kitiems palinkėjimus, prisistatė, įvardijo pastebėtus savo ir klasės draugų panašumus ir skirtumus, pademonstravo pastabumo, mandagaus elgesio įgūdžius.
Artimiau susipažinę su savo auklėtojomis, mokiniai jau buvo pasirengę atlikti įvairiose gimnazijos erdvėse mokytojų Meilės Platūkienės, Ritos Vaitkevičienės, Ievos Ūselytės, Ievos Kizelytės, Vidmanto Jankausko, Inos Nakvosienės, Svajūno Žvinakio, jiems organizuotus komandinius žaidimus. Įveikdami trasas su kliūtimis, transportuodami žemyn prie lubų pririštus kiaušinius, statydami bokštus, vienu rašikliu rašydami gimnazijos pavadinimą ir atlikdami gausybę kitų komandinių užduočių, mokiniai demonstravo kūrybiškumą, gebėjimą susitarti, pasiskirstyti vaidmenimis, iniciatyvumą, loginį mąstymą ir pasitikėjimą vienas kitu.
Po visų veiklų reflektuodami mokiniai džiaugėsi smagia atrakcija, geromis, linksmomis ir gražiomis auklėtojomis, galimybe susipažinti, rasti bendraminčių. Vadinasi, mūsų gimnazijoje puoselėjama bendravimo ir bendradarbiavimo kultūra taps vertybiniu pamatu ir naujiesiems mūsų bendruomenės nariams.
Santa Marcinkevičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja