Abiturientų Šimtadienis – smagi kelionė po vaikystės animaciją

Vasario mėnesį Alytaus miestas ne tik puošiasi laisvę švenčiančios lietuvių tautos simboliais – vasario mėnesį Alytus gaudžia jaunystės veržlumu: miesto abiturientai ruošiasi arba švenčia Šimtadienį. Tad 28 dieną į Alytaus miesto teatrą gausiai susirinkusią Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenę – abiturientus, jų artimuosius, mokytojus ir svečius – šventės organizatoriai gimnazijos trečiokai pakvietė į nuotaikingą kelionę po animacijos pasaulį.

Abiturientus pasveikino ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Pajuokavęs, kad visi miesto abiturientai Šimtadienį švenčia ne tą pačią dieną, N. Cesiulis pabrėžė, kad šimtas dienų tėra simbolika, o kiekvieną dieną reikia gyventi taip, kad būtų ką prisiminti.

O į prisiminimus visada gera nuklysti, jeigu jie yra malonūs, spalvingi kaip vaikystės animacija: visada gyva, žaisminga, kviečianti neatitrūkti nuo amžinųjų vertybių ir subtiliai pamokanti, kaip įveikti pasaulį ištikusias krizes. Šimtadienio vakaro renginio idėją įprasmino opią globalinio atšilimo temą gvildenančio animacinio filmo „Ledynmetis“ siužetinė linija – vėl nugvelbęs ledynus laikančią gražuolę ąžuolo gilę,  priešistorinis voveriukas  Skretas (vaidino Smiltė Geronaitytė)  sukelia grėsmę: po 100 dienų atsiskirs žemynai ir ateis pasaulio pabaiga.

Gelbėti pasaulio išsiruošia du komiški herojai – „Ledynmečio“ broliukai oposumai Edis ir Krešas (vaidino Lukrecija Almanaitytė ir Nojus Baliūnas). Šmaikščiais dialogais linksmindami žiūrovus, jie bando įvykdyti kilnią misiją – aplankyti visas populiariausių animacinių filmukų planetas ir kurioje nors iš jų surasti gilę. Harmoningą kosmoso erdvę skrodžia ne tik žavieji broliukai, bet ir didžiulė kosmonautų komanda, žiūrovų dėmesį prikausčiusi energingais šokio judesiais (šokėjams pasirengti padėjo  mokytoja Sigita Ulonienė). Intriguojančią kelionę po kosmosą vainikuoja trečiokų abiturientams surengtas siurprizas: ąžuolo gilę galiausiai randa ir pasaulį išgelbėja renginio svečias, muzikos atlikėjas MORRE, savo atliekamu kūriniu sukėlęs tikrą džiaugsmo audrą teatro salėje.

Animacijos planetų gyventojus įkūniję gimnazijos ketvirtokai žavėjo savo išmone ir kūrybiškumu, audringais šokiais ir šmaikščiomis animacinių filmų interpretacijomis. O iš jų parengtų pasirodymų aiškėjo širdį spaudžiančios ir galvos skausmą keliančios aktualijos: išgyventos nesėkmės siekiant įsigyti vairavimo teisę, baimė dėl artėjančių egzaminų ir kartais labai miglotos ateities perspektyvų. Kad ir kokiose erdvėse vystėsi pasirodymų veiksmas, visų keliai galiausiai vedė į gimnaziją.

IV e klasės mokiniai, virtę „Madagaskaro“ personažais, tiek „siautė“ po Alytų, kad galiausiai buvo sulaikyti „policininkės“, savo auklėtojos Astos Šulcienės, ir patalpinti į „Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos zoologijos sodą“.

IV d klasės mokinių, įkūnijusių animacinio filmo „Išvirkščias pasaulis“ personažus, parodė, kad jų vidinis pasaulis labai veikiamas gimnazijos erdvių: čia apie apsileidimą primena alegorinė figūra Bjaurastis, mokinio likimą sprendžia Pyktis, Džiaugsmas, Baimė. Bet auklėtoja Ieva Norkienė atskleidė seną tiesą: norint išvengti nesėkmės, reikia mokytis.

IV c klasės mokiniai, tikėjęsi paatostogauti Kuboje, galiausiai pateko į „Monstrų gimnaziją“ (animacinis filmas „Monstrų viešbutis“). Norėdami išsilaisvinti, turi pasirengti ir išlaikyti egzaminus. O koks pasiruošimas egzaminams, kai  ore sklando Amūrai ir, nepaisydama racionalaus proto balso, mezgasi meilė, kurios nesutramdo net atsipeikėti kviečiantis auklėtojos Inos Nakvosienės balsas…

IV a klasės mokiniai, virtę animacinio filmo „Bjaurusis aš“ personažais, vairavimo ir pasirengimo egzaminams aktualijas sprendė bandydami „užgrobti“ gimnaziją. Atrodytų, turintys negerų sumanymų, galiausiai pakalikų komanda susirado savo auklėtoją Agnę Ingelevičienę ir apdovanojo ją saldžių bananų puokšte parodydami, kad visgi auklėtojos ir mokytojų diegiamas vertybes supranta ir jomis vadovaujasi.

IV b klasės „Auksaplaukės“ planetoje ta pati dilema: kaip išlaikius vairavimo teises pritaikyti žinias praktiškai. Irenos Motūzienės auklėtiniai intrigavo smagia detektyvine istorija, kurios siužeto dalyvis pasirodė ir gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas.

IV f klasės pasakojimas nukėlė į animacinį filmą „Šrekas“. Tik čia nelabojo burtai paveikė per amžius klestėjusią mūsų gimnaziją: pasiekimai ir egzaminų rezultatai prastėja, reitingai pradeda smukti. Bet į pagalbą abiturientams atėjusi jų auklėtoja Janė Zelenienė, virtusi „Šreko“ gerąja fėja, padėjo mokiniams išspręsti užklupusias bėdas, išsklaidyti blogio kerus ir atkurti gerą gimnazijos vardą.

Apibendrindamas nuotaikingą renginį, šiltai abiturientus pasveikino gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas. Jis žavėjosi, kad ši jaunų žmonių šventė visada originali, kūrybiška, energinga. V. Skroblas linkėjo abiturientams visą energiją, kurią pademonstravo, sutelkti siekiant didelių tikslų. Direktorius pateikė pavyzdžių – ryškių mūsų gimnazijos asmenybių – kurie savo atkaklumu ir pastangomis, pažinimo aistra  pasiekė puikių ir sektinų rezultatų.

Besiskirstantys renginio dalyviai dėkojo gimnazijos trečiokams už nuotaikingą renginį, kuriame ne tik abiturientai skleidė savo išmonę, bet ir patys vakaro šeimininkai  siautulingais šokiais ir aktorystės gabumus demonstruojančiais mokiniais, atmosferą kaitinančiais konfeti ir saldžiomis dovanėlėmis bei siurprizais. O patys trečiokai dėkojo savo artimiesiems už pagalbą organizuojant renginį, savo auklėtojams Astai Grimalauskienei, Tomui Balynui, Linai Gailienei, Sigitai Ulonienei, Ievai Kizelytei ir Santai Marcinkevičiūtei, globojusiems ir patarusiems organizuojant visą nuotaikingą vakarą, ir renginio rėmėjams VA STATYBA, IT SOLUTIONS, DOMAVITA, VITA BALTIC.

Santa Marcinkevičiūtė, III e klasės auklėtoja