Maironiečių būrelis

Neformaliojo švietimo programa I-III klasių mokiniams

Tikslas

Ugdyti pagarbą gimtojo krašto istorijai ir kultūrai, skatinti domėtis savo tautos tradicijomis, etnokultūriniu paveldu bei puoselėti mokinių kūrybiškumą.

Galimybės

• Dalyvavimas kultūriniuose bei literatūriniuose renginiuose mieste ir respublikoje;
  • Dalyvavimas patriotiniuose renginiuose mokykloje ir mieste;
  • Dalyvavimas gerumo akcijose: senolių lankymas Rumbonių parapijos namuose, tremtinių  kapų tvarkymas Rumbonių kapinėse;
  • Dalyvavimas etnokultūriniuose projektuose ir etnokultūros olimpiadoje;
  • Kultūrinių bei literatūrinių renginių organizavimas mokykloje.

Vykdoma veikla gimnazijoje

• Meninio skaitymo konkurso, kultūrinių ir literatūrinių renginių organizavimas;
  • Bendradarbiavimas su gimnazijos ateitininkų organizacija bei Knyg(i)ų būreliu.

Vykdoma veikla už gimnazijos ribų

• Dalyvavimas respublikinėje etnokultūros olimpiadoje;
  • Dalyvavimas respublikiniame projekte ,,Mūsų lobynai“ ( varžytuvės ,,Tarmių lobynai“);
  • Dalyvavimas respublikiniame kraštotyros konkurse: ,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“
  • Dalyvavimas projekte ,,Mums rūpi mūsų šaknys“ Alytaus r. Nemunaičio vasaros stovykloje.

Laimėjimai, pasiekimai

• Respublikinėje etnokultūros olimpiadoje – II vieta;
  • Respublikinėse varžytuvėse ,,Tarmių lobynai“– I vieta;
  • Respublikiniame kraštotyros konkurse ,,Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“– I vieta;
  • Šalies mokinių kraštotyriniame konkurse ,,Tautos dvasios beieškant“-I vieta.

Užsiėmimų vieta: 310 kabinetas

Būrelio vadovė Janė Zelenienė