Lietuvos vardas žinomas ir tolimoje Portugalijoje

Nuo 2005-ųjų metų Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago vidurinė mokykla dalyvauja Comenius projektuose. 2008-2010 m. projektas SENTSUDER (Supporting Entrepreneurship in Schools and Sustainable Development in EU Regions ) mūsų mokyklai jau trečiasis. Jo tikslas – paskatinti mokinius domėtis darniu savo šalies vystymusi bei neužmiršti savo krašto praeities. Štai kodėl projektinė veikla padalinta į dvi dalis. Šie mokslo metai skirti praeičiai  („Istoriniai keliai mūsų krašte/šalyje“), o 2009-2010-ieji m. m. skirti dabarčiai („Darnus vystymasis“). Projektinėje veikloje dalyvauja mokyklos iš dešimties šalių: Portugalijos, Ispanijos, Italijos, Kipro, Danijos, Vokietijos, Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos ir Lietuvos.
Š. m. spalio 22-26 dienomis įvyko pirmasis partnerių susitikimas Ibn Mucanos mokykloje, Portugalijoje, į kurį buvo pakviesti atvykti mokyklų administracijos atstovai bei projektų koordinatoriai. Mūsų mokyklai susitikime atstovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Dragūnienė bei anglų kalbos vyresnioji mokytoja Edita Bolienė. Susitikimo metu buvo pristatytos mokyklos, numatyta veikla šiems mokslo metams. Projektinės veiklos rezultatai bus pristatyti mokinių konferencijoje, kuri vyks 2009 kovo mėnesį Leipcige, Vokietijoje. Paskutinis šių mokslo metų susitikimas įvyks Danijoje, Aulum vidurinėje mokykloje, kur bus aptarta visus mokslo metus vykusi projektinė veikla bei numatytos veiklos gairės kitiems mokslo metams.

Esame dėkingi Ibn Mucanos mokyklos vadovybei bei projekto koordinatorei Portugalijoje Paulai Menezes už šiltą priėmimą bei suteiktą galimybę pažinti nors dalelę nuostabios šalies. Jų dėka galėjome grožėtis Penos pilimi Sintroje, Mafros vienuolynu ir bažnyčia bei aplankyti Lisabonos istorinius paminklus. Projekto dalyvius priėmė Alchabideche miestelio meras, puikiai kalbantis prancūzų ir anglų kalbomis. Buvo smagu išgirsti, kad jis žino, kur yra Lietuva. Susitikimo metu merui padovanojome knygą apie mūsų šalį.

Kelionė pasibaigė. Laukia ilgas ir kruopštus darbas, nes jau kovo mėnesį Leipcige, Vokietijoje mokiniai turės pristatyti projektą apie kelią, kuris praeityje jungė Lietuvą su kitomis šalimis ir turėjo įtakos šalies prekybai bei kultūrai. Pasibaigus projektui bus išleista knyga, kurią sudarys visų jame dalyvaujančių šalių mokyklų darbai.

EDITA BOLIENĖ,  vyresnioji anglų kalbos mokytoja,
DANUTĖ DRAGŪNIENĖ, direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago vidurinė mokykla

Parašykite komentarą