Gal jaučiatės neįvertinti?

Ne vienas mokinys turbūt galėtų pasakyti, kad yra nuvertinamas mokytojų. Pasisekė tiems, kuriem taip nenutiko. Linkiu, kad ir nenutiktų. Dažniausiai mokiniai bijo apie tai kalbėti garsiai. Jie mano, jog tada gali užsitraukti dar didesnę mokytojų nemalonę.

Kas atsitinka, kai mokytojas nuvertina ar nemėgsta mokinio? Didžiausia problema – pažymių mažinimas. Vienu ar dviem balais, o kartais ir dar daugiau. Taip pat mokiniai dažniau kviečiami atsakinėti. Mokytojui pradeda nepatikti mokinio mintys, sakinių konstrukcijos ar žodžiai. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai mokytojas tiesiog nereaguoja ir net nepastebi mokinio. Dažnai su tokiu mokiniu nepagarbiai elgiasi ir mokiniai. Dėl to atsiranda dar viena labai didelė problema. Tai pamokų nelankymas. Vaikai bijo eiti į tokio mokytojo pamokas.

Manau, kad mokytojas neturėtų žlugdyti savo mokinių dėl to, kad jam nepatinka jų išvaizda, balsas ar asmeninės savybės. Ir gabumai juk ne visų vienodi.

Karolina

Parašykite komentarą