Prancūzų moksleivių vizitas

2011m. vasario 22 dieną mūsų, Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijoje, esančiame muziejuje lankėsi prancūzų moksleivių grupė pagal mainų programą atvykusi į Dzūkijos vidurinę mokyklą iš šiaurinės Prancūzijos dalies – Normandijos. IV a g klasės prancūzakalbės mokinės Rūta Andriuškevičiūtė ir Kristina Petrauskaitė šiltai pasitiko svečius iš užsienio ir supažindino juos su mokyklos muziejumi. Jauniesiems prancūzams pristatyta ekspozicija glaudžiai siejosi su jų gimtuoju Normandijos regionu. Muziejuje moksleiviai domėjosi įvairiomis nuotraukomis, karikatūromis, kurios atspindi Antrojo Pasaulinio karo laikotarpį ir jo įvykius susijusius su bendra Normandijos ir Alytaus apylinkėse vykusių karo veiksmų istorija. Jaunuoliai atidžiai klausė mūsų abiturienčių pasakojamų istorijų prancūzų kalba, kurios buvo ne tik informatyvios, bet kartu ir įdomios, šmaikščios. Apžiūrėję ekspoziciją, prancūzai padėkojo muziejui vadovaujančiai mokytojai Daivai Mikalonytei, atsiliepimų knygoje paliko nuoširdžius ir šiltus žodžius, dėkodami už suteiktą galimybę bent truputį prisiliesti prie savo šalies istorijos, besisiejančios su Lietuva ir Alytaus miestu.

Kristina Petrauskaitė,

IV a g klasės mokinė

Parašykite komentarą