Mūsų kraitis Europoje

Saulėtą gegužės 10 dienos rytą pilnas autobusas mūsų mokyklos mokinių išriedėjo į Druskininkų savivaldybės Viečiūnų pagrindinę mokyklą. Kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Janina Zeleniene ir Edita Janulevičiene dalyvavome projekte „Mūsų kraitis Europoje“. Projekto tikslas – parodyti, kad šiuolaikinis jaunimas dar nepamiršęs savo krašto tradicijų. Reikli komisija kreipė dėmesį į autentiškiausią pasirodymą: norėjo išgirsti tikrą dzūkų tarmę, pamatyti, kaip jaunimas sugeba nešioti dzūkišką kostiumą, ar žino kulinarinį paveldą ir ar moka jį gaminti. Mes stengėmės: šokome polkas, dainavome sutartines, žaidėme žaidimus, vaidinome, pasakojame istorijas dzūkiška tarme- linksmai leidome laiką. Paragavome dzūkiškų patiekalų ir dainuodami grįžome su trečiosios vietos diplomu.

Emilija Kazakevičiūtė, III b g

Parašykite komentarą