Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13-ąją, Laisvės Gynėjų dieną, Lietuvos mokyklų bendruomenės pamokas pradėjo šiam įvykiui paminėti skirta pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija šioje akcijoje dalyvauja jau penktą kartą, akcijos koordinatorė – vyresnioji istorijos mokytoja Giedrė Škarnulienė.

Akcijos metu lygiai 8 valandą languose buvo uždegtos žvakės, išreiškiančios pagarbą žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams. Šios žvakės kartu simbolizavo apgintos laisvės šviesą, kurią įžiebė Lietuvos žmonių patriotizmas, padėjęs įveikti sovietinių okupantų agresiją. Pirmąsyk ši akcija įvyko 2008 metų sausio 11 dieną. Tarp 100 dalyvavusių mokyklų jau buvo Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazija. Ne veltui dalyvavimas šioje akcijoje moksleivių jau yra suvokiamas kaip tradicija.

Kiekvienas lietuvis privalo puoselėti patriotizmo dvasią. Ji mūsų tautai yra esminis išlikimo, gyvybės faktorius. Mes, kaip vieninga valstybė, egzistuosime tik tol, kol prisiminsime savo istoriją ir puoselėsime pagarbą didiesiems krašto laisvės gynėjams. Tikiu, kad ši akcija leidžia kiekvienam dar kartą susimąstyti apie tikrąją laisvės kainą. Šie bebaimių žmonių pavyzdžiai suteikia daugiau motyvacijos mylėti tėvynę ir ją saugoti bei primena, jog privalome branginti tai, ką turime.
Keleto mokinių pasisakymas apie tai, ką jiems reiškia sausio 13-oji:

Regimantas Krasnickas: „Tai svarbus įvykis, kuris atnešė mums laisvę ir parodė mūsų vienybę.“

Monika Buikutė: „Sausio 13d. man – neeilinė data. Būdama maža klausydavausi mamos istorijų apie sausio 13-osios įvykius. Dabar nevengiu pasižiūrėti filmų apie žmones, kurie visa tai išgyveno ir matė savomis akimis. Minutė tylos žvakių šviesoje priverčia susimąstyti apie drąsius mūsų tautos žmones, kurie beginkliai išdrįso pasipriešinti sovietų tankams.“

Elvinas Marcinauskas: „Tai diena, kai lietuviai parodė savo vienybę ir ištikimybę. Tai įrodymas, kad lietuviai mylėjo savo šalį.“

Laurita Jankauskaitė: „Man ši diena siejasi su pagarba žmonėms, kovojusiems ir gynusiems Lietuvos laisvę“

Aušra Šumskaitė: „Tik prieš kelis metus supratau tikrąją sausio 13-osios reikšmę. Man šios dienos įvykiai yra šokiruojantys. Kartu jie priverčia susimąstyti, kiek daug gali pasiekti susivienijusi tauta. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi gyvendama tokioje šalyje su tokiais pilietiškais žmonėmis. Šios dienos įvykiai man reiškia stiprybę, vienybę, pasiaukojimą.“

Linas Mockevičius: „Sausio13 d. mane visada priverčia susimąstyti. Juk tai tikras patriotiškumo ir tautos vienybės įrodymas!“

Mokinių tarybos pirmininkės pavaduotoja, žurnalistų būrelio narė,

3fg klasės mokinė Rugilė Bražinskaitė

Parašykite komentarą