Gimnazistai prisidėjo prie akcijos „Tūkstantis gervelių“

Liga nesirenka: ar jaunas, ar senas; ar turtingas, ar vargšas; ar linksmas, ar liūdnas. Su tokia mintimi prasidėdavo diskusija. Daug mokinių klausė „Kam to reikia?“. Papasakojus istoriją apie Sadako Sasaki, mažą dviejų metų mergytę, susirgusią leukemija, susimastydavo „O gal vis dėl to reikia?“

Šia akcija projektas „NEDELSK!” nesiekia inicijuoti konkurencijos ir varžytuvių tarp Lietuvos mokyklų. Projektas „NEDELSK!” tiesiog nori priminti gyvą istoriją iš Japonijos apie tūkstantį gervelių. Gervė – nacionalinis Japonijos paukštis, nuo seniausių laikų simbolizuojantis laimę, turtą, amžiną jaunystę. Japonų liaudies išmintis sako: nori, jog išsipildytų norai ir siekiai, išlankstyk tūkstantį popierinių gervelių. Japonai, išlankstę tūkstantį gervių, sujungia jas siūlais į kelias juostas ir dovanoja sergantiems žmonėms. Tikima, kad tūkstantis išlankstytų popierinių gervelių išpildo slapčiausius žmogaus norus, o kam nors padovanotas tūkstantis jų figūrėlių dovanoja sveikatą.

Mūsų gimnazistai per vieną akcijos „Tūkstantis gervelių“ savaitę išlankstė 1106 didesnių ir 122 mažesnių gervelių (iš viso 1228 gerveles). Prie akcijos prisidėjo beveik visų klasių mokiniai: lankstymo „virusu“ užsikrėtė ir aštuntokai, ir I-IV g klasių gimnazistai. Projektas pritraukė ir nemažai mokytojų: gerveles mokėsi lankstyti etikos mokytoja M. Platūkienė, dailės mokytojai D. Adukevičienė ir V. Jankauskas, technologijų mokytoja S. Valentukonienė, rusų kalbos mokytoja R. Gecevičienė, paskatinusi savo auklėjamąją klasę lankstyti gerveles ir namuose, bei akcijos „Tūkstantis gervelių“ kuratorė gimnazijoje psichologė A. Glinskienė.
Ačiū visiems Vanagiukams ir Vanagams, dalyvavusiems šioje akcijoje! Ačiū už Jūsų gerus darbus!

Psichologė Aistė Glinskienė