Bibliotekoje paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena

„Gimtoji kalba – tai žmogaus garbė”. Taip rašė Mikalojus Daukša, kuris itin vertino savo gimtąją kalbą ir smerkė svetimom kalbom kalbančius žmones. Daugelis gerbia bei saugo savo gimtąją kalbą, todėl vasario 21-ąją Jungtinės Tautos nuo 1999 metų yra paskelbusios Tarptautine gimtosios kalbos diena. Šios šventės proga kiekvienais metais yra organizuojamas nacionalinio diktanto konkursas, kuriame savo jėgas gali išbandyti visi Lietuvos Respublikos piliečiai. Šiais metais vasario 21-osios popietę toks konkursas vyko ir mūsų gimnazijos bibliotekoje. Jame galėjo dalyvauti pirmųjų gimnazijos klasių mokiniai. Diktantui parinktas tekstas buvo Marcelijaus Martinaičio straipsnis „Mūsų kalbos namai“, kuris buvo išspausdintas „Gimtajame žodyje“ 1989 metais. Pasitelkę visas savo rašybos bei skyrybos žinias, septintos pamokos metu, mokiniai parašė gana sunkų tekstą. Pabaigę rašyti diktantą mokiniai neskubėjo eiti namo, o klausėsi pasakojimo apie tarptautinę gimtosios kalbos dieną.
Štai taip paminėjome šią, manau, gana reikšmingą šventę. Kiekvienais metais ši diena mus priverčia susimąstyti, ar taisyklingai kalbame ir vartojame savo vienintelę gimtąją kalbą. Saugokime savo kalbą, nes kaip yra rašęs Mikalojus Daukša: „Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas.“

Aušra Šumskaitė, mokinių tarybos narė,
I c g klasės mokinė

Parašykite komentarą