Projektas „Plėsk savo akiratį ir tobulėk”

Š.m. sausio mėnesį mūsų gimnazijoje buvo pradėtas vykdyti integruotas anglų ir lotynų kalbų, geografijos bei istorijos projektas „Plėsk savo akiratį ir tobulėk”. Jo programą parengė anglų kalbos mokytojos metodininkės Leonida Tolvaišienė ir Reda Gerybienė, geografijos vyresnioji mokytoja Erika Jonaitienė bei istorijos vyresnioji mokytoja Giedrė Škarnulienė.

Projekte dalyvavo II – IV g klasių gabieji mokiniai. Vykdydami projektą mokiniai rinko medžiagą apie Vilniaus universitetą bei Geologijos ir geografijos institutą. Vyko integruota anglų ir lotynų kalbų pamoka „Lotynų kilmės žodžiai anglų kalboje”. Projektą vainikavo ekskursija į Vilniaus universiteto biblioteką, istorijos ir filologijos katedras bei į Geologijos ir geografijos instituto muziejų.

Birželio 4 dieną į kelionę vyko II – III g klasių moksleiviai, juos lydėjo anglų kalbos mokytojos. Pirmiausia aplankėme Vilniaus
universitetą, kuriame išgirdome jo istoriją. Pamatėme gražiausias universiteto vietas, buvome sužavėti neįtikėtinų sienų dekoracijų. Išvydome universiteto bažnyčią, o kelios merginos net panoro joje tuoktis! Apsilankėme universiteto bibliotekoje, joje gausu literatūrinio paveldo, kuris padeda mokytis ir dabartiniams studentams. Išgirdome legendų apie universiteto įkūrimą, sužinojome apie daugelio žymių žmonių nuopelnus. Kopėme į bokštą, iš kurio atsivėrė puikus vaizdas į Vilnių. Grožėjomės universiteto kiemeliais, juose gausu studentų pamėgtų jaukių vietų. Vėliau norintieji galėjo aplankyti Geologijos ir geografijos institutą.

Ši išvyka padėjo mokiniams geriau pažinti daugelio būsimo universiteto aplinką, istoriją, kultūrinį paveldą. Dėkojame organizavusioms mokytojoms už puikią kelionę!

Viltė Januškevičiūtė, žurnalistų būrelio narė