EMILE projekto stažuotė Prancūzijoje

2009 m. birželio 29 d. Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija pasirašė sutartį su Prancūzijos Ambasada Lietuvoje, pagal kurią abi šalys įsipareigojo sudaryti sąlygas mokiniams pasirinkti EMILE mokymą – integruotą dalyko ir prancūzų kalbos mokymą.Projekto tikslas – skatinti mokinių motyvaciją mokytis prancūzų kalbos, daugiau dėmesio skirti tikslinei kalbai, siekiant, kad ji taptų žinių gavimo priemone. Tai šiuolaikiškas metodas, suteikiantis mokiniams galimybę pasiekti aukštesnį kalbos lygį bei atverti kelius į frankofoniško pasaulio kultūrą. Programos baigimas patvirtinamas brandos atestate įrašu „EMILE“ ir Prancūzijos ambasados Lietuvoje išduotu pažymėjimu. Mokiniai laiko europinį egzaminą DELF, suteikiantį teisę stoti į bet kurį Europos universitetą.

Mokyklos, kuriose taikomas šis metodas, jungia daugiau kaip 60000 mokinių 30 Europos šalių. Šiuo metu mūsų respublikoje EMILE mokymą taiko 10 bendrojo ugdymo mokyklų ir 2 profesinio rengimo įstaigos. Šio mokymo pradininkė Lietuvoje – Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, jau dešimtmetį taikanti šį metodą.

EMILE projekte dalyvauja dvi Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokytojos: direktoriaus pavaduotoja, istorijos mokytoja metodininkė Rita Baubonienė, jau dėstanti istoriją prancūzų kalba ir matematikos bei informatikos mokytoja metodininkė Loreta Mazėtytė, po metų dėstysianti informacines technologijas prancūziškai. Pagal su Prancūzų kultūros centru pasirašytą sutartį, mokytojos turi pasiekti ne žemesnį kaip B1 prancūzų kalbos lygį. Lietuvoje mokytojams per trejus metus organizuojami 300 valandų bendrieji prancūzų kalbos kursai ir trys intensyvios mėnesio laiko stažuotės Prancūzijoje. Alytaus mokytojas, dalyvaujančias šiame projekte, moko prancūzų kalbos mokytoja ekspertė Marija Bagdanavičienė.

2010 metų liepos mėnesį Bezansono Taikomosios lingvistikos centre Prancūzijoje prancūzų kalbos žinias tobulino 22 mokytojai iš Lietuvos, tame tarpe ir 3 Alytaus mokytojos: Rita Baubonienė, Loreta Mazėtytė (Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija) bei Profesinio rengimo centro padavėjų barmenų profesijos mokytoja Auksė Sapežinskienė. Visos Alytaus mokytojos šiai stažuotei gavo Comenius kvalifikacijos tobulinimo veiklos finansavimą iš Švietimo mainų paramos fondo.

Mūsų grupės draugai, su kuriais kartu mokėmės prancūzų kalbos Bezansone, buvo atvykę iš Brazilijos, JAV, Pietų Korėjos, Nigerijos, Graikijos, Turkijos, Saudo Arabijos ir kitų šalių.

Džiaugiamės dalyvaudamos EMILE projekte: tai naujų interaktyvių mokymo metodų taikymas, kitų šalių pedagogų patirties pritaikymas, bendradarbiavimas su respublikos mokytojais, dalyvaujančiais šiame projekte, komandinio darbo įvaldymas, Prancūzijos kultūros pažinimas.

Loreta Mazėtytė, Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokytoja

Parašykite komentarą