Dalyvavome projekte ,,Senų knygų, rankraščių lobiai bibliotekoje“

Šiemet bibliotekoms, kaip mokslo, kultūrinių ir edukacinių renginių institucijoms, skirtas ypač didelis dėmesys – Lietuvos Respublikos Seimas 2016 m. paskelbė Bibliotekų metais. Vokiečių filosofas, matematikas G.Leibnicas yra pasakęs: „Biblioteka – tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas“. Šiuolaikinis žmogus, gyvenantis išmaniųjų technologijų amžiuje, ne visada apie tai susimąsto. Vis rečiau užsukame į biblioteką, rečiau į rankas paimame knygą…

Derėtų nepamiršti, kad mūsų dienomis biblioteka nėra vien tik knygų saugykla. Čia vykdoma veikla, skirta įvairaus amžiaus ir pomėgių lankytojams: rengiamos parodos, literatūrinės popietės, susitikimai su įžymiais žmonėmis, bendruomenių renginiai ir pan. Pirmojo Alytaus Biblioteka jau seniai yra tapusi traukos centru. Jos vadovė A.Jakimonienė mielai padeda visiems, kurie nori draugauti su knyga, įdomiai praleisti laisvalaikį. Bibliotekininkė labai padėjo ir mūsų gimnazistams, nutarusiems dalyvauti kraštotyriniame-kūrybiniame konkurse „Senų knygų, rankraščių lobiai bibliotekoje“. Gimnazijos maironiečiai, keletas II b klasės mokinių, vadovaujami mokytojų Janinos Zelenienės ir Virginijos Jokubauskienės, nutarė patyrinėti dzūkų krašto šviesuolio, pedagogo, rašytojo K.Sakalausko-Vanagėlio kūrybą, jo knygas, saugomas Alytaus bibliotekose. Konkursas vyko 2016 m. kovo-spalio mėnesiais, tad ne kartą teko lankytis Pirmojo Alytaus bibliotekoje. Balandžio mėnesį mokiniai čia studijavo K.Sakalausko-Vanagėlio kūrinius, aptarė jo veiklai skirtą parodą, o  rugsėjo 26 d. parengė literatūrinę valandėlę „K.Sakalausko-Vanagėlio raštus pasklaidžius“. Šis projektas parodė, kad bibliotekų fonduose slypi daug įdomių dalykų, o bibliotekininkai padeda juos atrasti ir suprasti. Džiaugiamės, kad esame kviečiami į baigiamąjį projekto renginį, kuris vyks lapkričio mėn. Vilniuje,  mokinių neformaliojo švietimo centre.

V. Jokubauskienė, lietuvių kalbos  mokytoja metodininkė