Neįprasta išvyka į Rumšiškes

Gegužės 17 dienos rytą nemažas būrys I ir II klasės mokinių vyko į liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Rusų ir anglų kalbos mokytojos pakvietė mokinius dalyvauti projekte „Žvilgsnis į Lietuvos etnografinį paveldą gido akimis“. Šiai ekskursijai reikėjo pasiruošti iš anksto, nes daugelis gavo užduotis papasakoti apie etnografinį regioną anglų ar rusų kalba. Taigi, atvykę į muziejų, vaikštinėdami ir apžiūrinėdami senovines sodybas, išklausėme ir draugų pasakojimų. Buvo smagu matyti, kaip visi stengėsi ir netgi jaudinosi kalbėdami. Klausyti draugų pasakojimų buvo įdomiau negu įprasto gido. Nemažai sužinojome apie etnografinių regionų ypatumus, jų geografinę padėtį, garsius žmones, patiekalus, papročius ir šventes. Negana to, kalbėjome užsienio kalbomis, todėl patobulinome anglų ir rusų kalbų įgūdžius. Dėkojame mokytojoms Rimai Gecevičienei, Ramunei Petrosian ir Erikai Balynienei už šios įdomios ir prasmingos išvykos organizavimą.

Ieva Barysaitė, I a klasės mokinė