Prancūzų kalba darbui ir karjerai

Spalio 24 d. Vilniuje, Novotel viešbutyje, pirmą kartą Lietuvoje vyko forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Šiame forume dalyvavo mūsų mokyklos gimnazistai, suinteresuoti prancūzų kalbos mokymusi ateityje ir šios kalbos mokėjimo perspektyvomis. Mus lydėjo gimnazijos profesijos patarėja Janina Matulevičienė, EMILE modulio geografijos mokytoja Vida Balevičienė ir prancūzų kalbos mokytoja Loreta Kašėtienė. Forumo metu vyko dirbtuvės, kuriose galėjome išmokti rašyti savo CV ir motyvacinį laišką prancūzų kalba pagal Prancūzijos ir kitų užsienio šalių reikalavimus. Taip pat turėjome galimybę pasikalbėti su įvairių universitetų bei įmonių atstovais, kurių veikla susijusi su prancūzų kalba. Mokytojai forumo metu dalyvavo konferencijos erdvėje, kurioje lektoriai prancūzų kalba pasakojo apie prancūzų kalbą pasaulyje, Lietuvos ir Prancūzijos ekonominius santykius bei darbo kalbos vaidmenį. Ši konferencija visiems patiko ir paliko įspūdį, todėl tikimės, jog ji pasikartos ir kitais metais.

Viktorija Nacytė, II klasės mokinė