Bendraujame su amerikiečiais

Anglų kalbos mokytoja Jovita Žilinskienė mokslo metų pradžioje pasiūlė pirmos ir antros klasės mokiniams susirašinėti su bendraamžiais amerikiečiais. Mums tai pasirodė puiki galimybė panaudoti anglų kalbos žinias, o amerikiečiams buvo labai įdomu daugiau sužinoti apie Lietuvą. Netikėtai, vieną lapkričio dieną gavome atvirukų iš saulėtosios Floridos. Su dideliu susidomėjimu ir džiaugsmu juos perskaitėme ir, žinoma, išsiuntėme atsakymus. Gruodžio 11 d. po pamokų susirinkome į mokytojos kabinetą, tuo metu Amerikoje buvo vos 8 valandos ryto, ir per „Skype“ programą turėjome galimybę pasikalbėti su savo susirašinėjimo draugais. Iš pradžių šiek tiek triko interneto ryšys, buvo nedrąsu kalbėti, bet viskas susitvarkė ir pasikalbėjome. Labai smagu pamatyti mokinius, iš kurių gavome atvirukų. Amerikiečiai pasirodė draugiški, laisvi, labai domėjosi Lietuva. Mes juos pamokėme keleto žodžių, parodėme lietuvišką abėcėlę, kuri jiems pasirodė labai įdomi. Buvo smagu klausyti, kai bandė perskaityti lietuviškus žodžius, jiems kalba pasirodė įdomi ir sunki. Tiesa, pagyrė, kad angliškai kalbame labai gerai. Jie kalbėjo susirinkę klasėje, tad pamatėme, kaip atrodo amerikietiška mokykla, šiek tiek sužinojome ir apie pamokas. Susitarėme bendrauti ir toliau, susisiekti per socialinius tinklus ir siųsti atvirukus. Tikimės, kad šis projektas tęsis ir toliau.

Ieva Barysaitė, II a klasės mokinė