Paminėtas Lietuvos partizanas

Šį lietingą kovo 18 dienos rytą Dainavos apygardos partizanų memoriale, esančiame Alytaus miesto  Daugų gatvės kapinėse, iškilmingai buvo paminėtas Lietuvos partizanas Juozas Janulevičius-Sapnas, kurį  lygiai prieš metus amžiams priglaudė gimtosios Dzūkijos smiltelė.

Pagerbiant Laisvės kovų dalyvio J. Janulevičiaus šviesų atminimą, ceremonijoje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, gedulingą puokštę ir atminimo žvakelę atsiuntė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, partizaną pagerbė Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas bei šios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Aleksandras Kirilovas. Pagarbą atidavė Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių rinktinės vadas ats. kpt. Skirmantas Valatkevičius ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Alytaus skyriaus atstovai.

Partizano metinių minėjimo organizatorius Vytuolis Valūnas, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, kuris artimai bendravo su velioniu, papasakojo apie Partizano nueitą sudėtingą gyvenimo kelią.

Sugiedota „Tautiška giesmė“. Maironio žodžiai iškilmingose giesmėse „Lietuva brangi“ bei  „Marija, Marija“ nuvingiavo pušų viršūnėmis. Giesmes vedė Birutė Eišmontienė, choro „Kregždutė“ vadovė.

Partizano artimieji padėkojo visiems už išreikštą pagarbą, o Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos I c klasės mokiniai Oskaras, Arnas, Mindaugas, Deividas, Austėja, Viktorija uždegė atminimo žvakeles, padėjo gėlių plevėsuojant Lietuvos valstybės ir Lietuvos istorinei vėliavoms bei Alytaus miesto ir Lazdijų rajono savivaldybių vėliavoms.

Taip pat buvo pagerbtas ir Adolfo Ramanausko-Vanago vardas prie simbolinio partizanų vado, brigados generolo kapo.

Vytautas Bigaila,
Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos muziejaus vadovas